Haber

830 Suriyeli Öğretmen Atanması Gerçekleri

Ülkemizde Suriyeliler meselesi bitmezken toplumun bir çok kesimi tarafından kınanan bir olay daha gelişmiştir. Bu olay Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu açıklama sonucu gerçekleşti sosyal medya üzerinden şikayetlerini belirten halk haber duyulur duyulmas Twiterda ilk sıralara çıkmıştır. Gelin sizleride daha fazla meraklandırmadan hep beraber bakalım bu konunun iç yüzüne.

Sosyal medyada gündeme oturan konu tam oalrak şu şekildeydi Milli Eğitim Bakanlığının Adana da 830 Suriyeli öğretmen atamasıydı bunun ardından Milli Eğitim Bakanlığı kendi siteleri üzerinde yapmış oldukları açıklama ile bu olayı yalanlamışlardır. Milli Eğitim Bakanlığının kendi siteleri üzerinde yapmış oldukları açıklama şöyledir.

“Okullara öğretmen olarak atandığı ileri sürülen kişiler daha önce Geçici Eğitim Merkezlerinde görev yapmakta olan Suriyeli gönüllü eğiticilerdir. Söz konusu kişiler eğitici eğitimi sürecinin ardından sınava girerek sertifika alan kişiler arasından belirlenmiştir. Bu kişiler ‘Suriyeli Gönüllü Eğitici Taahhütnamesi’ kapsamında Suriyeli çocukların okula uyum sürecine destek olmak üzere sınıf dışı etkinlikler, saha çalışmaları, tercümanlık, aile bilgilendirme faaliyetleri gibi belirlenen alanlarda geçici süreyle görev almaktadırlar.Suriyeli gönüllü eğiticilerin öğretmen kadrosunda yer alması mümkün değildir. Söz konusu gönüllü eğiticilerin teşvik ücreti ödemeleri anlaşmalar kapsamında UNICEF tarafından yapılmaktadır.”

Sizlerin bu konu hakkında bizim atladığımız konular varsa bu konular hakkında bilginizi yada bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum bölümünde paylaşarak dile getirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu