Eğitim

Ziya Selçuk: Çocuklar sıkılıyor diye eğitimi bitirmeyin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla öğrenci velilerinden ricada bulundu. Korona nedeniyle birçok ailenin uzaktan eğitim sürecinde zorlanırken çocuklar da bilgisayar veya TV karşısında saatlerce oturup ders çalışmaktan sıkılıyor.

Bunun farkında olan MEB Bakanı Ziya Selçuk öğrenci velilerine seslenerek çocuklara sahip çıkmalarını, eğitime ara vermemelerini rica etti.

Normal şartlarda okullar açık olsaydı bütün okullarda eğitim 19 Haziran 2020’ye kadar aralıksız devam edecekti. Bayram nedeniyle çocuklar biraz gevşeklik göstermiş olsa da ailelerin bu konuda sorumlu olmalarını istedi.

Mesajının sonunda 19 Haziran 2020’ye kadar uzaktan eğitimle derslerin takibini yapacaklarını belirten Selçuk “Zorunluluk olmayabilir ancak sorumluluk bâki ifadelerine yer verdi.İşte Ziya Selçuk’un paylaşımı:

Velilerimizden ricam “Çocuklar sıkıldılar” diyerek uzaktan eğitimi boşlamamalarıdır. Okul açık olsaydı “sıkıldı” diye eğitime ara vermeyip, bayram sonu derslere dönecektik. Biz,19 Haziran’a kadar uzaktan eğitimle derslerin takibindeyiz. Zorunluluk olmayabilir ama sorumluluk bâki.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu