Gündem

Bırakın Evlerinde Ölsünler dedi Suat Alpsoy ve adalet istedi!

Şeyhmus Alpsoy'un eşi Suat Alpsoy 21 yıldır mahkum olan eşi ve kayınbabası için adalet istedi.

Twitter’da 29 Mayıs 2020’de gündem olan Bırakın Evlerinde Ölsünler etiketi, 21 yıldır hapiste olan baba ve oğul için açılmıştır. Sosyal Medya’da Suat Alpsoy’a ait bir video dolaşmakta ve söz konusu videoda bir kadın, hem eşini hem de kayınpederini 21 yıldan fazla bir süredir hapiste olduğunu, birçok kişiye çıkan genel affın neden onları etkilemediğini dert yanmaktadır.

BIRAKIN EVLERİNDE ÖLSÜNLER

28 Şubat döneminde hapse giren Şehmus Alpsoy (53) ve babası Mehmet Emin Alpsoy (71), serbest kalsınlar diye son 2 haftadır acılı aile çalışmalarını sürdürüyor, sesini duyurmaya çalışıyor. Twitter’da bırakın evlerinde ölsünler etiketi de bu nedenle açılmıştır.

Suat Alpsoy’un sesi Twitter’da yankılanırken bırakın evlerinde ölsünler etiketi ile yakınları hapiste olan birçok kişi destek vererek, adalet istediklerini açıkladılar. Suat Hanım 21 yıldır ne çektiğimizi Allah biliyor diyerek eğer hakkımız varsa kimseye helal etmiyoruz diyerek göz yaşlarına hakim olamadı.

Mahkum Şeymus Alpsoy’un eşi Suat Alpsoy’un twitter hesabı @AlpsoySuat‘dır. Sabahın erken saatlerinden itibaren gündeme giren #BırakınEvlerindeÖlsünler etiketi ile alakalı yaklaşık 15 bin tweet atılmıştır.

GAFFAR OKKAN PAYLAŞIMLARI

Aynı etiketi kullanarak Gaffar Okkan’ın resimleri de sonraları paylaşılmaya başlandı. Şeyhmus Alpsoy ve babası Mehmet Emin Alpsoy’un Hizbullah davası nedeniyle hapse girdikleri öğrenildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu