Gündem

2020 Kurban Bayramı Tarihi Hangi Güne Denk Geliyor?

Kurban Bayramı, 31 Temmuz 2020 itibariyle başlayıp 3 Ağustos 2020'de sona erecektir. Arefe günü 30 Temmuz tatil olmayacaktır. İşte 2020 kurban bayramı tarihleri ve tatil günleri...

Ramazan Bayramı, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı nedeniyle buruk bir şekilde kutlanırken 2 ay sonra kutlanacak olan kurban bayramı ile alakalı insanlar hangi güne denk geleceğini merak ediyor. Şimdiden ileriye dönük plan yapmak isteyen vatandaşlar 2020 kurban bayramı hangi güne denk geliyor diye araştırma yapıyor. Şimdiden Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olabilir mi soruları da cevabını aramaktadır.

Kurban Bayramı Tatili 2020

Henüz Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ile alakalı kimse bilgi paylaşmazken covid-19 hastalığı bitmezse ve salgın devam ederse olması mümkündür fakat Türkiye’deki vaka sayıları ve alınan tedbirler kapsamında şimdiden yasak olmayabilir diye bir tahminde bulunabiliriz.

Kurban Bayramı da resmi tatillerden olduğu için en az 4 günlük tatil süresi olması bekleniyor. Fakat yine de resmi olarak bir açıklama yapılmadığından dolayı kesin birşey söylemek mümkün değildir fakat Cuma günü başlayacak olan Kurban Bayramı Pazartesi günü bitecektir. Yani toplamda 4 günlük bir tatil olacaktır. İşte kurban bayramı tarihleri 2020

Kurban Bayramı Tarihleri 2020
Kurban Bayramı Tarihleri 2020 Arefe günü hangi güne denk geliyor?

KURBAN BAYRAMI 2020 NE ZAMAN?

KURBAN BAYRAMI AREFESİ – YARIM GÜN – 30 TEMMUZ PERŞEMBE

KURBAN BAYRAMI – 1. GÜN – 31 TEMMUZ CUMA

KURBAN BAYRAMI – 2. GÜN – 1 AĞUSTOS CUMARTESİ

KURBAN BAYRAMI – 3. GÜN – 2 AĞUSTOS PAZAR

KURBAN BAYRAMI – 4. GÜN – 3 AĞUSTOS PAZARTESİ

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu