Gündem

Doğum yapacak hamile personellere özel idari izin çıktı!

Devlet kurumlarında çalışan hamile personele özel gebelik izni verildi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, salgının yayılmasını engellemek adına idari işler başkanı Metin Kıratlı gebe memurların izinli olduğunu açıkladı.

Devlet kurumlarında çalışıp da hamile olan personeller koronavirüs pandemisi nedeniyle 24. haftadan itibaren özel izinli sayılacak ve maaşları hesaplarına yatmaya devam edecek. Resmi gazetede yayınlanan habere göre covid-19 hastalığının yayılmasını engellemek ve en aza indirmek için MİT (istihbarat birimi) hariç, diğer kamu kurumlarında çalışan devlet memurları izinli sayılacak.

3 Aylık idari izin verildi

Hangi şekilde çalıştığının bir önemi yok, rütbesi ve konumu ayırt edilmeksizin 24. haftadan 32. haftaya kadar olan sürede yani gebeliklerinin altıncı, yedinci ve sekizinci aylarında idari izinli sayılacakları kararı alınmıştır. Eğer 24 haftalıktan önceyse gebeliğinizin süresi çalışmaya devam etmeniz gerekecektir.

Yani koronavirüs pandemisi sonrası hayatın normale dönmeye başlamasıyla çalışmanız gereken zaman itibariyle gebeliğiniz 25. haftaya denk gelmişse veya 27. haftadaysanız o zaman gebelik belgesini kurumunuza ibraz ettiğiniz takdir de idari izinli olarak sayılacaksınız. Daha fazla bilgi için almak ve tartışmak için buraya tıklayın.

hamile memurlar personeller korona izin
hamile memurlar personeller korona izin

Devlet dairesinde çalışan tüm hamile kadınlar yararlanabilecek!

İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı‘nın paylaştığı bu habere göre sadece Milli İstihbarat Teşkilatı’nda görevli olan kadınlar bu izinden istifade edemeyecekler. Bu kurumun dışında kalan bütün kurum ve kuruluşlarda çalışan devlet personelinin 6. ay ile 8. ay arasında idari izinli sayılacağı ifade edildi.

KAMU PERSONELİ HABERLERİ

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu