Gündem

Düğün ve taziyelere korona yasakları uygulanmalı!

Birçok kişi korona nedeniyle yakınlarını kaybetti ve acıları büyük fakat henüz koronavirüs tehditi tam olarak ortadan kalkmamışken taziyelerde sosyal mesafe kuralı hiçe sayılarak virüsün yayılması sağlanıyor.

Türkiye’de günden güne koronavirüs rakamları azalırken, iyileşen hasta sayılarında da ciddi artışlar gözleniyor. Fakat 1 Haziran itibariyle normalleşmeye başlayan Türkiye’de -maalesef- birçok ilimizde vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uymayarak, maske ve eldiven de kullanmıyor.

Düğün ve taziyelere özel uygulamalar gerekiyor

Bu konuyla alakalı olarak gerek valilikler tarafından gerekse kaymakamlıklar tarafından veya direkt içişleri bakanlığı tarafından düğün ve taziyeler için yeni koronavirüs tedbirleri genelgesi yayınlanmalıdır. Aksi halde artan düğün törenleri ve taziyeler nedeniyle azalan vaka sayıları 2 hafta içerisinde yeniden artışa geçecektir.

Özellikle ramazan bayramı öncesi büyük şehirlerde yaşayan, virüs taşıdığından haberi olmayan kişilerin memleketlerine giderek, oradaki yakınlarına covid-19 hastalığını bulaştırması nedeniyle birçok kişi günlerce hasta olduğundan bile habersiz yaşayıp, gündelik yaşantılarına devam ettiler.

Karantina haberleri artıyor!

Bunun sonucu olarak Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Mardin, Malatya ve birçok ilimizde art arda gelen karantina haberleri şüphelerimizde bizi haklı çıkarıyor. Umarız Türkiye’nin hep birlikte elde etmiş olduğu bu başarı, başarısızlıkla anılmaz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu