Gündem

Fahrettin Koca: İkinci dalgayı beklemiyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'deki koronavirüs hastalığı hakkında en güncel bilgileri verdi. Tüm dünyanın beklediği coronavirüs ikinci dalga Türkiye'de beklemediklerini açıkladı.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, bugün yapılan bilim kurulu toplantısının ardından koronavirüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dünyanın beklediği ikinci dalga ile alakalı olarak Fahrettin Koca, Türkiye için böyle bir şey beklemediklerini söyledi.

İkinci dalgayı beklemiyoruz

Türkiye’nin 3 Mayıs 2020 güncel korona rakamlarını paylaşan Sağlık Bakanı son yapılan testlere rağmen tespit edilen vaka sayısının 867 olduğunu ve bir önceki güne nazaran 2 kişi daha fazla kişi hayatını kaybederek 24 saatte 24 kişi hayatını kaybetti.

3 haziran 2020 korona rakamlari
3 haziran 2020 korona rakamlari

Uzun zamandır bilim kurulu toplantısı yapılmıyordu. Türkiye’de alınan yeni kararlar ve alınacak tedbirlerden sonra ilk defa toplantı yaptı. Türkiye’nin 1 Haziran 2020 sonrası attığı adımlara normalleşme süreci dediklerini ifade eden Bakan Koca, Türkiye’nin diğer ülkelerle kıyaslandığı zaman en az hasarla atlattığını ifade etti.

2 haziran 2020 korona sayilari
2 haziran 2020 korona sayilari

Sağlık çalışanlarına teşekkür etti

Her zaman olduğu gibi sosyal mesafe kuralını, maske kullanımını ve hijyene dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatan Fahrettin Koca elde ettikleri bu başarıda vatandaşların kurallara uymasının büyük etken olduğunu söylemeyi ve sağlıkçılara teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu