Bilgi

Urfa Kırmızı İsotunun Faydaları

Acı severler için müjde niteliğinde bir habere sizleri davet ediyorum herkes tarafından tercih edilmeyen acı bir çok derde hastalığa deva niteliğindedir. Acıyı sevmeyenler bu haberden sonra kendilerini acı yemeye bile zorlayabilir. Acının Urfa ile özdeşleşmiş olduğundan dolayı başlığa Urfa kırmızı isotu yazdım ama her türlü kırmızı acı biber yemeniz size fayda sağlayabilir. Gelin sizleride daha fazla merakta bırakmadan hep beraber kırmızı acı biberin faydalarına göz atalım.

Kırmızı acı biberin İngiliz bilim adamları tarafından yapılmış olduğu araştırma sonucunda bir çok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir. Özellikle krize ve ölüm riskini azaltması gözlemlenmişken bunların dışında bir çok hastalığa daha iyi geldiği İngiliz bilim adamları tarafından araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Molise bölgesinde bulunan 22.000 kişinin hastalığı göz önüne alınarak yapılan 8 yıllık araştırma sonucunda haftada en az 4 kere acı biber yenmesi kalp ve serebrovasküler gibi nedenlerden dolayı ölüm riskinin azaldığı gözlemlenmiştir. Kırmızı acı biberin haftada en az 4 kere yenilmesi ölüm riskini yüzde 23 azaltığı İngiliz bilim adamları tarafından gözlemlenmiştir.

Sizlerin acıyla arası nasıl aranız acı ile iyiyse haftada kaç kere acı biber yiyebiliyorsunuz yada bu konu ile merak ettikleriniz varsa bu konu hakkında merak ettiklerinizi alt taraftaki yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşarak dile getirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu