Sağlık

Hurma Diyeti Nedir? Etkili hurma diyeti nasıl yapılır?

Son zamanların en az aralıklı oruç diyeti kadar popüler olan diyet programı hurma diyeti ile alakalı yorumlar ve şikayetler

Birçok insan açısından merak konusudur aslında Hurma diyeti. Konu ile ilgili olarak birçok insanın kilo vermesi ile beraber söz konusu diyette artık son zamanlarında popüler konusu olmaya başlamıştır.

Hurma Diyeti güncel bir diyet programıdır

Bir dönem TV kanallarına da çıkan diyet sosyal medya ve Youtube gibi kanalların yanı sıra blog ve web sayfası gibi yerlerde de güncelliğini ve merak konusu olmasını sürdürmektedir.

Söz konusu diyette aslında Hurmanın faydaları saymak ile bitmediğinden dolayı da birçok açıdan vücuda etkisi vardır. Kan şekerini dengelemesinin yanı sıra içerisindeki liflerde oldukça iyidir.

hurma diyeti ile kısa zamanda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
hurma diyeti ile kısa zamanda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılmaktadır?

Söz konusu diyet için günde 21 tane hurma yemek gereklidir. Sabah, öğlen ve akşam saatlerinde ve öğünlerinde 7şer hurmanın yanı sıra yoğurt yiyebilirsiniz. Bu diyeti 1 hafta uygulamanız hem sizin hem de vücudunuz açısından daha iyi olacaktır.

Günlük olarak 7 hurma ve yoğurt haricinde ise Yeşil çay içmek ve spor yapmakta oldukça etkili olacaktır. Yeşil çay içerek metabolizma durumunu sağlar iken spor ile de vücudun daha fazla kilo vermesini sağlayabilirsiniz.,

hurma diyeti yapanlar
hurma diyeti

Hurma Diyetini Spor yaparak destekleyin!

Düzenli spor yapmak hem vücudunuzun uyku düzenini sağlamasına hem de fit hale gelmenize neden olacaktır. Olumlu açıdan birçok faktörler ortaya çıkar iken hurma ve yoğurt ikilisinin diyette ve spor yapar iken önemi fazla olacaktır. Bu yüzden dolayı 1 hafta uygulamanız daha doğru olacaktır.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu