Gündem

Maskeyle gözünü kapatan adam sosyal medyada gündem oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı maskeli adam fotoğrafı sosyal medyada olay oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’yi koronavirüse karşı alınması gereken tedbirler ile alakalı uyarmak maksadıyla Twitter hesabından bir otobüste, yan yana giden iki insan (muhtmelen karı-koca, aynı kulaklığı kullanıyorlar) ve ağız-burun kısmını kapatması gereken maskenin, gözünü kapattığını gösteren bir fotoğraf paylaştı.

Muhtemelen iş dönüşü, yorgun olduğundan dolayı gözlerini kapatıp, dinlemek istemiş fakat yaptığı hata, herkesin elinde telefon olduğu gerçeğini unutması oldu. Normalde virüsten korunmak için takması gereken maskeyi, ağız ve burnunu kapatmak yerine gözünü kapatıp, dinlenmek için kullanınca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da insanları koronavirüs tedbirleri hususunda titiz olmak adına paylaşım yaptı ve sosyal medyada olanlar oldu.

Bakan maske takmayanları eleştirdi

Fotoğrafta “Bu gidişle sıfır vaka rüya mı?” sorusunu da sorarak, insanlara dikkatli olmaları gerektiği konusunda mesaj veren Fahrettin Koca, Türkiye’nin bugüne kadar elde etmiş olduğu korona başarısının hiçe gitmemesi için bu kurallara uyulması gerektiğini hatırlattı.

fahrettin koca maske takmayanlari eleştirdi
fahrettin koca maske takmayanlari eleştirdi

Fahrettin Koca’nın paylaştığı mesaj:

Sıfır yeni vaka hedefine ulaşmak için, riske karşı uyanık olalım: Virüs, ağız ve burun yoluyla bulaşıyor. Ağız veya burun açık kalırsa, maske takmış ama gözümüzü gerçeğe kapatmış oluruz. Risk bu kadar mesafesizken uyarıları dinleyelim.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu