Bilgi

Brokoli ve Karnıbaharın Faydaları

Sağlıklı beslenen bireylerin kış aylarında vazgeçemediği brokoli ve karnıbahar sevenleri dışında sevmeyenleride çok ama bu aylarda skça tüketmemiz gerekmektedir neden diye soracak olursanız bir çok hastalığa tedavi niteliğinde iyi gelmektedir. Sizleride daha fazla meraklandırmadan gelin hep beraber bu sebzeleri sevmeyenleri sevdirecek haberimizin içeriğine göz atalım.

Kansere bire bir tedavi niteliğinde olan Karnıbahar ve brokoliye acımtırak tadı veren glukozinolat gibi kükürtlü bileşiklerin kansere karşı çok etkili çözümlerinin olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. İçeriğinde barındırdığı C vitamini sayesinde bağışıklığı artırarak kış aylarında gribi önlemek için bire birdir. Bunların dışında karaciğer toksitlenmesinede iyi gelmektedir. İçeriğinde barındırdığı maddeler ve vitaminler sayesinde kalp hastalıklarına iyi gelmektedir ve kan basıncını dengelemektedir. İçerdiği az şeker ve lif sayesinde sizlerin kilo vermenizde sizlere yardımcı olacak olan karnıbahar ve brokoli sizleri diyet ve spor masraflarından da korumaktadır. İçinde bulundurduğu maddeler sayesinde zihin açıklığ ve beynimizin daha zinde olmasınıda sağlamaktadır.

Sizlerin bu konu hakkında bilgisi varsa bu konu hakkında bilginizi bu konu ile merak ettikleriniz varsa merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşarak dile getirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu