Gündem

İBB Denize atılan atıkları temizledi; Telefondan Bilgisayara yok yok!

İBB ekipleri üsküdar sahilinden denize girerek temizlik yapmaya başladı. Öyle şeyler çıktı ki denizden görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dünya çevre günü münasebitiyle su altı temizliği yaparak denize atılan atıkları çıkardı. Cep telefonundan normal ahizeli telefonlara, bilgisayarlardan saatlere kadar birçok eşya çıkardı.

İSTAÇ A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Fatih Hoşoğlu, İBB TV’ye verdiği röportajda bir botun üzerinde sergiledikleri eşyaları göstererek, bütün eşyaların denizin altından çıkarıldığını söyledi.

İstanbul denizinden balık dışında herşey çıktı!
İstanbul denizinden balık dışında herşey çıktı!

6 profesyonel dalgıçın Üsküdar’dan denize girerek temizlik işlerine başladı. Dalgıçlardan Kubilay Akgör “bol miktarda kişisel atık, cep telefonu, meşrubat atıkları, alkollü-alkolsüz içecek şişeleri, tekerlek bulduk” ifadelerini kullandı.

Denizden çıkardıkları bisikletler ve motorsiklet görenleri şaşkına uğrattı.Toplamda 515 kilometrelik kıyı şeridi boyunca temizlik çalışmalarını sürdüren İBB ekipleri daha temiz bir İstanbul için ellerinden geleni yaptıklarını söylediler.

İBB Ekipleri İstanbul’da denizi temizledi!

Koronavirüs nedeniyle denizden çıkarılan atıklarla oluşturulan sergiyi izlemeye gelen vatandaşlara dezenfektan malzemelerinin verilmesi dikkatlerden kaçmadı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu