Gündem

Gerçek adı Sema Esen olan Aleyna Çakır kimdir? Ölüm Sebebi Nedir?

Aleyna Çakır'ın gerçek ölüm sebebi nedir? Gerçek adı Sema Esen olan genç kız neden öldü?

Türkiye’nin son 1 günde en çok konuştuğu konulardan biri de Aleyna Çakır’ın ölümüdür. İddia edildiğine göre intihar ederek ölmüş olan Aleyna Çakır (gerçek adı Sema Esen) ile alakalı yeni detaylar ortaya çıktı.

Sosyal medya uygulaması instagram üzerinden Ümitcan Uygun ve Aleyna Çakır’ın canlı yayında tartıştıkları ortaya çıktı. Ayrıca sosyal medyaya sızan bazı görüntülerde 19 yaşındaki genç kızın yerde baygın bir şekilde uzandığı ve Ümitcan Uygun’un konuşma yaptığı görünüyor.

aleyna çakır kimdir resimleri
aleyna çakır kimdir? sema esen resimleri

Fakat Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre Ümitcan Uygun’un yerde baygın yatan Sema Esen ile paylaştığı canlı yayının ölümüyle alakalı olmadığı ifade edildi. Yani genç kızın öldüğü tarihle videonun çekildiği tarih aynı olmamakla birlikte darp edildiği günden sonra Aleyna Çakır’ın darp raporu aldığı ortaya çıktı.

Aleyna çakır kimdir?

Bazı kaynaklara göre 19 yaşında olduğu bazı kaynaklara göre de 21 yaşında olduğu iddia edilen Aleyna Çakır’ın gerçek adının Sema Esen olduğu ve Ankara’da yaşadığı öğrenildi. Aslen Kırşehir’dir.

Hakkında intihar edildiği diye iddialar olsa da savcılık cinayet suçundan da şüpheleniyor. Sevgilisi Ümit Uygun, Sema Esen’in Kırşehir’de kılınan cenaze törenine katılmadı. Şüpheli taraf, kızın ailesi ile arasındaki sorunlardan dolayı intihar ettiği ileri sürüldü.

aleyna çakır ümitcan uygun resimleri
aleyna çakır ümitcan uygun resimleri

Aleyna Çakır ölümüyle ilgili neler biliniyor?

Olayla alakalı daha fazla bilgi almak için BBC Türkçe’nin internet sitesindeki aleyna çakır haberindeki tüm detaylar başlıklı haberi okumak isteyebilirsiniz. Buraya tıklayınız.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Recep Uysal

Harran Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra birçok işsiz üniversiteli gibi ben de uzun yıllar KPSS ile uğraştım, iş ararken kendimi haber sitelerinde editör olarak buldum. Şimdilerde Jodd.net'te güncel sağlık ve diyet konuları hakkında bilgiler aktarmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu