Gündem

Son Dakika.. Gazeteci İsmail Dükel sabah 7:30’da gözaltına alındı

TELE1 TV'nin Ankara temsilcisi gazeteci İsmail Dükel ile OdaTV Ankara Haber Müdürlerinden Müyesser Yıldız sabahın erken saatlerinde gözaltına alındı.

TELE1’in Ankara Temsilcisi olan İsmail Dükel sabahın erken saatlerinde gözaltına alındı. Polisler 4 gün boyunca gözetim altında tutacaklarını söyleyerek herhangi bir gerekçe paylaşmadı. Gözaltına alındığını duyurmak isteyen İsmail Dükel’e tele1.com.tr’de yapılan habere göre polisler izin vermeyerek, telefonuna el koymuşlar.

Gözaltına alınma nedeni bilinmiyor

TELE1 TV’de Kulis programını sunan İsmail Dükel sabah saat 7:30’da evinde polis baskınıyla gözaltına alındı. Gazetecinin gözaltına alındığını kanalın genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ, Twitter hesabından paylaştı. Yapılan paylaşımda bir gazetecinin bu şekilde gözaltına alınmasının demokrasilerde olmayacağı vurgusu yapıldı.

Son Dakika.. İsmail Dükel gözaltına alındı
İsmail Dükel

Twitter’da Gündem Oldu

Twitter’da kısa sürede gündem olan İsmail Dükel’in yanı sıra Odatv’nin Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’a operasyon düzenlenerek gözaltına alındı. Kısa sürede gazeteciler ile alakalı gündem oluşurken, yüzlerce kişi yapılan bu operasyonunun hukuksuz olduğunu savundu.

Merdan Yanardağ, ismail dükel gözaltına alındı haberi
Merdan Yanardağ, ismail dükel gözaltına alındı haberi

İsmail Dükel Kimdir?

TELE1’in Ankara temsilcisi olan İsmail Dükel’in 1960 yılında Ankara’da doğduğu biliniyor. Birçok gazetede çalışarak bugünlere gelen Dükel 2012 yılında Yurt Gazetesi’nde “Meclis Kulisi” köşesinde yazdığı öğrenildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu