Haber

Yerli Otomobilde Son Gelişmeler

Bilindiği üzere son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan yerli otomobil ülke gündemi niteliğindedir. Bundan yıllar öncesinde yerli üretim olarak Anadol marka otomobil üreten ülkemiz çok dalga geçilmesi bahane edilerek üretimine son verilmişti ondan sonra bir daha yerli otomobil konusu gündeme gelmemiştir. Son zamanlarda yerli otomobil üretimine özen gösteren Türk yetkililer bu konuda iddaalı açıklamalar yapmaktadırlar. Gelin sizleri daha fazla merakta bırakmadan hep beraber son gelişmelerine bakalım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malezya da gazetecilerin sorularını yanıtlarken son dönemlerde gündemde olan yerli otomobil ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur.  Açıklamasında ilk kez tarih veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 27 Aralık’da düzenlenecek olan ilk gösterim için Gebze’yi düşündüklerini açıklamasında yer vermiştir.

2011’den beri ülke gündeminde olan yerli otomobil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde BMC, Anodolu Grubu, Kıraça Holding, Zorlu Holding ve Turkcell Grubu tarafından ortak yerli otomobil projesi imzalanmıştır daha sonrasında TOBB’unda projeye dahil olmasıyla 6 tane girişimci şirketle projeye başlanmıştır.

Sizlerin bu konu hakkında bilgisi varsa bu konu hakkında bilgilerinizi yada bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkında merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşarak dile getirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu