Gündem

Birlikte fark yaratalım etiketi ile fotoğraf paylaşan ünlüler

Kindred Türkiye kampanyasına destek veren ünlüler instagramda #birliktefarkyaratalım etiketi ile giydikleri gökkuşağı desenli tişört fotoğrafları paylaştı.

Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya hesaplarında #birliktefarkyaratalım etiketi ile birlikte gökkuşağı desenli tişört fotoğrafları paylaşılmaya başlandı. Ünlülerinde katıldığı akımı başlatanlar Kindred adındaki yardım kuruluşudur.

İngiltere’de başlayan kampanya destek alınca Amerika’da bazı ünlülerin kampanyaya destek vermesiyle devam etti. Türkiye’den de Ali Sunal, Suzan Kardeş, Burcu Esmersoy, Neslişah Akkoçlar gibi isimlerde kampanyaya destek vererek, gökkuşağı desenli tişörtleri giyerek sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

Ali Sunal, kindred kampanyasına destek verdi
Ali Sunal, kindred kampanyasına destek verdi

Türkiye’den yapılacak olan yardımlar Türk Eğitim Vakfı tarafından korona kahramanlarına verilmek üzere Vefa Burs Vakfı’na aktarılacağı ifade edilmiştir. Instagram’da #birliktefarkyaratalım etiketini arattığınız zaman kimlerin satın alıp, giydiklerini görebiliyorsunuz.

Burcu Esmersoy, Kindred gökkuşağı tişört kampanyasını destekledi
Burcu Esmersoy, Kindred gökkuşağı tişört kampanyasını destekledi

Konuyla alakalı olarak ünlülerin yaptığı bu paylaşımlar hem olumlu hem de olumsuz eleştiri aldı. Bazı kimseler giyilen tişörtteki renklerin eşcinselliği desteklemek amacıyla kasıtlı olarak yapıldığını düşünürken bazıları da kimsenin kimseye karışma hakkı olmadığını, herkesin istediğini yapmakta özgür olduğu yorumlarını paylaşt.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu