Haber

2020 Asgari Ücret Hakkında Son Gelişmeler

Son zamanlarda ülke gündeminde üst sıralarda olan asgari ücret bir çok kez görüşülmesine rağmen hala bir netlik bulunmamaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son olarak gazetecilerin sorularınu yanıtlaması üzerine önemli açıklamalarda bulunmuştur. 7 milyon işçiyi yakından ilgilendiren haber görüşmeler sonucunda bir çok rakam ortaya çıkmıştır. Sizleride daha fazla merakta bırakmadan gelin hep beraber Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamaya bakalım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklama tam olarak “İnşallah jestimizi yaparız da burada yapmayalım daha. Şu anda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız yaptıkları çalışmaları döner dönmez bize bir getirsinler. Bakalım son geldikleri nokta nedir, onu da bir kendilerinden görelim. İnşallah, tarafları memnun edecek bir adımı atarız.” şeklindedir.

Türkiye de 7.000.000 işçiyi yakından ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinin son zamanlarına girilmektedir. Toplamda 3 sendikanın Türk-İş, Hak-İş ve DİSK’in yaptığı açıklamalar asgari ücretin 2.578 TL’den aşağı inmesini istememekteyiz bununla birlikte bu konu hakkında çalışmlarımız devam etmektedir açıklamaları yapılmıştır.

Sizlerin bu konu hakkında bilgisi varsa bu konu hakkında bilgilerinizi yada bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkında merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşarak dile getirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu