Gündem

Türkiye’de Covid-19 vaka sayıları yeniden artıyor!

Türkiye’de geçtiğimiz haftaya kadar koronavirüs sayıları gittikçe azalırken insanların dikkatsiz davranması nedeniyle maalesef Türkiye’de covid-19 hasta sayıları yine artmaya başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 14 Mayıs 2020 ile alakalı yaptığı paylaşımda tedbirlere dikkat çekilirken uzun zamandır artan iyileşen hasta sayılarının maalesef bugün itibariyle yeni vakaların altında kaldığını açıklamak zorunda kaldı.

Vaka sayıları yeniden artıyor

Son 2 gündür yani 13 Haziran ile 14 Haziran’da paylaşılan verilere bakıldığında yeni vakalarda gözle görülür bir artış gözlenirken iyileşen hastaları çok geride bıraktı.

13 Haziran’da iyileşen hasta sayısı 985 olurken yeni vaka sayısı 1459 oldu. Yine benzer şekilde 14 Haziran’da da yeni vaka sayısı 1562 olarak kayıtlara geçerken iyileşen hasta sayısı da 1330’da kaldı.

Tedbirlere uymak zorundayız

İnsanların bu şekilde tedbirsiz davranması, sosyal mesafe kurallarına ve maske-eldiven kullanımına dikkat etmemesi virüsün yayılmasını hızlandıracak, belki de daha vahim sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

14 haziran 2020 korona
14 haziran 2020 korona
HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu