Gündem

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki kuyumcuya silahlı soygun

Aligör Mahallesi'nde bulunan Kılıç Kuyumculuk'a ait 400 bin TL değerindeki altın çalındı.

JODD Yerel – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Aligör Mahallesi’nde (eski adıyla aligör köyü) bugün filmleri aratmayan bir silahlı soygun meydana geldi.Yaklaşık 400 Bin TL değerindeki altını alıp kaçan soyguncular, kayıplara karıştı.

Aligör’lü İzzet Kılıç’a ait olan Suruç yolundaki kuyumcu dükkanı motorsiklet üzerinde bulunan 3 kişinin saldırısına uğradı. Motorsikletin üzerindeki 3 şahsın da silahlı olduğu belirtildi.

Kılıç Kuyumcu, Soygun, Aligör Mahallesi
Aligör’de bulunan kılıç kuyumcu soygun sonrası, Reşat Kılıç ve İzzet Kılıç ile birlikte..

Film sahnesi gibi soygun

Kuyumcu İzzet Kılıç, havaların sıcak olması nedeniyle kapısını kapatmış, dükkanında oturuyordu. O esnada soyguncular ellerindeki kalaşnikof, 14’lü tabanca ve taramalı silahla dükkanı taramaya başladı. Neye uğradığını şaşıran esnafın başını kaldırmasına bile fırsat vermeyen soyguncular kırılan camdan ellerine geçen ne varsa, alıp kayıplara karıştı.

Çevredeki esnaf neler olduğunu anlamak için dışarı çıktığında onlara da ateş etti. Esnaflardan Mehmet Faruk Kılıç isimli dükkan sahibine de saldıran soyguncular, yaklaşık 400 bin TL değerindeki altını alarak olay yerinden uzaklaştı.

İzzet Kılıç, Aligör köyü, soygun haberleri
İzzet Kılıç’a ait kuyumcuyu soyan şahıslar, kaçarken silah düşürdü.

Jandarma görüntüleri inceliyor

Kaçtıkları esnada 1 kişi silahını yere düşürdü. Olay yerine intikal eden jandarma ekipleri çalışma başlatarak, olayı araştırmaya başladı. Mobese kameralarından ve kuyumcunun güvenlik kameralarından elde edilen görüntülerden hırsızların kimlikleri tespit edilmeye çalışılıyor.

Yapılan araştırmalar neticesinde emniyet ve jandarma güçleri şüpheli şahısların mobese kameralarından görüntülerine ulaşmaya çalışıyor. Son olarak 3 kişinin motorsikletle göründükleri fotoğraf paylaşıldı.

Editör: Murat Kaplan

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu