Gündem

Ali Kara hoca kimdir? Kaç yaşında neden öldü?

Cübbeli Ahmet'in duyurduğu ve koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Ali Kara Hoca kimdir?

Cübbeli Ahmet’in Twitter hesabından “Şehid olmuştur” diye duyurduğu Ali Kara hoca kimdir? Koronavirüs nedeniyle tedavi altında olan Ali Kara, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde doğmuş, 1948 doğumlu bir hocadır. Hafız olan Ali Kara, ilköğretimi okula gidemediğinden dolayı dışarıdan bitirmiştir.

Kayseri’de imamlık yaptı

Kayseri’de Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitiren Ali Kara hocaefendi, bir süre yine Kayseri’de bulunan bir camide imam olarak görev yaptı. Askerlik dönemi geldiğinde ise yedek subay eğitimi alarak Denizli 73. Piyade alayında vatani görevini yerine getirdi.

Askerden döner dönmez İstanbul’da müftü yardımcısı olan Ali Kara Hoca, o dönemlerde evlendi ve toplamda 6 çocuk babası oldu. Türkiye’de 10 Mart 2020’de görülmeye başlayan koronavirüs pandemisi nedeniyle, tedavi gördüğü hastanede covid-19 hastalığı yüzünden vefat etti.

Cübbeli Ahmet vefat haberini paylaştı

ali kara hoca kimdir
ali kara hoca kimdir

Cübbeli Ahmet’in twitter hesabından duyurduğu bu üzücü haber sonrası cenaze namazı kılınarak, dualar eşliğinde defnedildi. Ali Kara hoca 1948 doğumlu olup, 72 yaşında vefat etmiştir. Cenaze namazı 15 Haziran 2020’de kılınan ali kara hoca Edirnekapı şehitliğine defnedildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu