Gündem

Şanlıurfa’da maskesiz dışarı çıkmak yasak! Cezası 3180 TL!

Son dakika.. Maskesiz dışarı çıkmanın cezası belli oldu! 790 TL'den 3200 TL'ye kadar ceza kesilebilir..

Son zamanlarda özellikle Şanlıurfa’da artan koronavirüs vakaları korkutmaya başladı. Art arda gelen karantina haberleri başka illerde de artmaya başlayınca Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden sokağa çıkma yasakları konuşulmaya başlandı.

Şanlıurfa’da vakalar artmaya başladı

Şanlıurfa başta olmak üzere Gaziantep, Diyarbakır, Ankara, Bursa ve 44 ilde maskesiz dışarı çıkma yasağı başladı. Tüm valiliklerin harekete geçtiği ve çalışmaların başlatıldığı süreç ile alakalı maskesi olmayanlara ceza kesileceği belirtildi.

Belirlenen rakamlara göre maskesiz dışarı çıkanlara kesilecek olan ceza 789 TL’den başlayarak 3180 TL’ye kadar çıkabilecek. Herkesin dışarı çıkmadan önce cebinde, çantasında mutlaka maske taşıması tavsiye edildi.

Maskesiz dışarı çıkmak yasak!
Maskesiz dışarı çıkmak yasak!

Maskesiz dışarı çıkmayın!

Son olarak Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde art arda covid-19 hastaları bildirilmişti. Misafirlikler, taziyeler, düğünler bekleyebilir. Bu zorlu süreçte hiç bir taziye sahibi neden gelmediniz diye sizi yargılamayacaktır. Zorlu bir süreçten geçiyoruz.

Özellikle gençlerin çok dikkatli olmaları gerekiyor.Bize bir şey olmaz düşüncesi bencillikten başka birşey değildir. Size bir şey olmayabilir ancak eve gittiğinizde, annenize, babanıza veya başkalarına virüsü bulaştırarak belki de onların ölmesine neden olabilirsiniz. Lütfen çok dikkatli olalım!

Lütfen önce kendi sağlığınız sonra da başkalarının sağlığı için maskesiz dışarı çıkmayınız.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu