Türkiye’de #MaskeyeHayır etiketi gündem oldu!

MaskeyeHayır etiketi gündem oldu
#MaskeyeHayır

Türkiye’de birçok Twitter kullanıcısı #MaskeyeHayır etiketi ile düşüncelerini paylaştı. Medipol Hastanesi doktorlarından Prof. Dr. Mesut Yılmaz’ın virüs maskeyle bulaşmaz, aksine bulaşma riskini arttırır açıklaması da bu etiketle birlikte gündeme gelmiştir.

Türkiye’nin 44 ilinde sokağa çıkarken maske takma zorunluluğunun getirilmesi üzerine insanlar Twitter üzerinden Maskeye Hayır etiketi ile düşüncelerini paylaştılar.  Henüz neden böyle bir etiket açıldığı, kim tarafından açıldığı bilinmiyor. Birçok kullanıcı #maskeyehayır etiketini oluşturanlar ve destek verenlerle alay ederken, böyle bir etiketin gereksiz olduğu yorumlarını yaptılar.

Maskeye Hayır etiketi ile mesaj attılar
Maskeye Hayır etiketi ile mesaj attılar

Sokağa maskesiz çıkmanın cezası 789 TL ile 3200 TL!

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mesut Yılmaz’ın hem Youtube’da hem de birçok Medipol’a ait sosyal medya hesaplarında “Koronavirüs: Maske Kullanımı” başlıklı videosu Twitter’da #MaskeyeHayır etiketinin gündem olmasıyla yeniden paylaşılmaya başlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=E5K36SA2WCw

Videoda Mesut Yılmaz, maskenin gereksiz kullanılması nedeniyle oluşabilecek sorunları da dile getiriyor. Sizce #maskeyehayır etiketi neden gündem olmuş olabilri? Ne düşünüyorsunuz?

Editör: Yakup Kaplan

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye’de #MaskeyeHayır etiketi gündem oldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!