Gündem

Türkiye’de #MaskeyeHayır etiketi gündem oldu!

Binlerce Tweet'in atıldığı Maskeye Hayır etiketinin neden gündem olduğu henüz bilinmiyor! Siz ne düşünüyorsunuz?

Türkiye’de birçok Twitter kullanıcısı #MaskeyeHayır etiketi ile düşüncelerini paylaştı. Medipol Hastanesi doktorlarından Prof. Dr. Mesut Yılmaz’ın virüs maskeyle bulaşmaz, aksine bulaşma riskini arttırır açıklaması da bu etiketle birlikte gündeme gelmiştir.

Türkiye’nin 44 ilinde sokağa çıkarken maske takma zorunluluğunun getirilmesi üzerine insanlar Twitter üzerinden Maskeye Hayır etiketi ile düşüncelerini paylaştılar.  Henüz neden böyle bir etiket açıldığı, kim tarafından açıldığı bilinmiyor. Birçok kullanıcı #maskeyehayır etiketini oluşturanlar ve destek verenlerle alay ederken, böyle bir etiketin gereksiz olduğu yorumlarını yaptılar.

Maskeye Hayır etiketi ile mesaj attılar
Maskeye Hayır etiketi ile mesaj attılar

Sokağa maskesiz çıkmanın cezası 789 TL ile 3200 TL!

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mesut Yılmaz’ın hem Youtube’da hem de birçok Medipol’a ait sosyal medya hesaplarında “Koronavirüs: Maske Kullanımı” başlıklı videosu Twitter’da #MaskeyeHayır etiketinin gündem olmasıyla yeniden paylaşılmaya başlandı.

Videoda Mesut Yılmaz, maskenin gereksiz kullanılması nedeniyle oluşabilecek sorunları da dile getiriyor. Sizce #maskeyehayır etiketi neden gündem olmuş olabilri? Ne düşünüyorsunuz?

Editör: Yakup Kaplan

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu