Gündem

Başkasının kavgası yüzünden sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı!

İzmir'de bir AVD'de iki kişinin kavgasına orada bulunan çoğu vatandaş sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak seyirci oldu. Umarız hastalık yayılmaz!

İzmir’de bulunan bir AVM’de iki kişi arasında başlayan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. O esnada vatandaşların kavgasını izlemek isteyen vatandaşlar sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak, kendi canlarını tehlikeye attılar.

AVM’de bulunan başka bir vatandaş olay anını uzaktan kayda alıp sosyal medyada paylaşınca olanlar oldu. Umarız 2 hafta sonra orada bulunan vatandaşlarda covid-19 hastalığı tespit edilmez.

Bir kavgayı izlemek için bu kadar meraklı olmaya gerek var mıdır? Tartışılır. Fakat böyle bir zamanda, virüsün her yerde kol gezdiği bir dönemde bu tür olayları meraklı gözlerle izlemek hiç de akıl karı değildir.

Şanlıurfa’da da benzer bir olay yaşandı

Benzer şekilde, geçtiğimiz gün Şanlıurfa’da da yaşanan bir kavgayı izlemek isteyen vatandaşlar sosyal mesafe kuralını hiçe saydı. Her ne kadar bazılarında maske takılmış olsa da yine de bu hastalığın başkalarına geçmesine engel değildir. Lütfen dikkatli olalım.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu