Eğitim

Bayburt Üniversitesi’nde 3 yeni sağlık bölümü açıldı

Bayburt Üniversitesi 2020-2021 akademik program yılında hizmet verecek 3 yeni sağlık bölümü duyurdu. Bunlar Anestezi, Eczacılık Hizmetleri bölümü ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümleridir.

Bayburt Üniversitesi, 2008 yılında kurulduğundan bu yana her sene yeni bölümler açarak, öğrenci sayılarıyla birlikte kalitelerini de arttırmaya devam ediyor. Prof. Dr. Selçuk Coşkun‘un rektörü olduğu Bayburt Üniversitesi bu sene sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu için yeni öğrenciler alabilecek.

Toplamda 3 farklı bölümün açıldığı meslek yüksekokulu hem gündüz eğitimi hem de ikinci eğitim olarak bilinen gece eğitimi vermektedir. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde açılacak olan bölümler Anestezi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Eczane Hizmetleri (ikinci öğretim)’dir.

Bayburt Üniversitesi Kütüphane binası
Bayburt Üniversitesi Kütüphane binası

Bayburt Üniversitesi açılan sağlık bölümleri

  • Anestezi bölümü
  • Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü
  • Eczane Hizmetleri bölümü (ikinci öğretim)

Bayburt’a büyük katkılar sağlayna Bayburt Üniversitesi, her yıl on binlerce öğrenci kabülü ile Türkiye’de kaliteli eğitim veren kurumlar arasına adını yazdırmayı başarıyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Halil Kılıç

Amerika'ya green card kazanarak gelenlerden biri de benim. Jodd Haber'de göçmenlik ve green card yani çeşitlilik vizesi ile alakalı birçok konu hakkında bilgi vermekteyim. Sorularınız olursa sormaya çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu