Sağlık

Hydroxycut Etkileri Nelerdir? Zararları ve Yararları Nelerdir?

Hydroxycut nedir? Hydroxycut kullananlar, ürün ile alakalı yorumları ve şikayetleri burada paylaşıyorlar.

Belirtilen madde yağ yakıcı özelliği olan maddelerin temeli olarak bilinmektedir. Çok fazla bilinmesinin nedeni olarak Hydroxycut maddesinin kolay bir şekilde yağ yakabilmesidir.

Maddenin esas olarak kabul edilen içeriğinde Efedrin olarak bilinen maddedir. Efedrin’in etkileri konusunda tartışmalar bulunmaktadır. Bu etken madde hem fazladan enerji sağlayabilmekte hem de metabolizma çalışmasını arttırmaktadır.

Metabolizma çalışma hızının artmasıyla yağ yakılma hızı artmaktadır. Efedrin etken maddesi aynı zamanda astım ilaçlarında da bulunmaktadır. Çünkü bu madde bronşların açılmasını sağlayarak nefes alıp verme işlemini kolaylaştırmaktadır.

If diyeti ile kaç kilo verilir Aralıklı oruç diyeti yorumları
IF Diyeti

Hydroxycut Yan Etkileri

  • Ürünün en önemli yan etkisi olarak fazla miktarda kafein maddesi içerebilmesidir
  • Termojenik yağ yakma etkisi olduğu için uykusuzluk problemine ve kalp hastalıkları gibi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir
  • Sinirli olma, mide bulantısı gibi sorunlara neden olabilmektedir
  • Hydroxycut kafein içeriğinin fazla olmasından dolayı kan basıncı yani tansiyon konusunda sorunlar oluşturabilir
  • İçeriğinde bulunan etken bir maddenin etkisiyle bağırsaklarda sorunlar oluşmasına yol açabilmektedir
  • İlacın kullanımı sırasında yeterli oranda su içilmemesi durumunda susuzluk konusunda problemler yaşanabilir
  • Hydroxycut ir çeşit takviye ürünü olduğu belirtilmiştir. Bu nedenle bu takviye ürünü uzun süre kullanılmaması üreticisi tarafından önerilmektedir. Çünkü içeriğinde zararlı olabilecek maddeler olduğu belirtilmekte

Hydroxycut kullananlar

Sporculuk konusunda takviye olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle ürünün bir ay kullanım sonrasında vücudun toparlanması için ara verilmelidir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Recep Uysal

Harran Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra birçok işsiz üniversiteli gibi ben de uzun yıllar KPSS ile uğraştım, iş ararken kendimi haber sitelerinde editör olarak buldum. Şimdilerde Jodd.net'te güncel sağlık ve diyet konuları hakkında bilgiler aktarmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu