Magazin

Nurettin Sönmez Kimdir? Kısa biyografisi

Nurettin Sönmez Kimdir? Rol Aldığı Yapımlar Hangileridir? Kısa ve öz biyografisi hakkında bir haber

Bu haberde editörlerimizden Recep Uysal Nurettin Sönmez kimdir başlığı altında kuruluş osman dizisi karakterlerinden Bamsı Beyrek’e can veren oyuncuyu tanıtmaktadır. Diriliş Ertuğrul dizisi yerini Kuruluş Osman dizisine bıraktıktan sonra senaryodaki yerini devam ettiren karakterlerden olan Bamsı Beyrek karakteri oldu.

Her iki dizide de bu karakteri canlandıran Nurettin Sönmez ve rol aldığı yapımlar izleyiciler tarafından öğrenilmek istenen konulardan biri. Çünkü canlandırılan Bamsı Beyrek karakteri Dede Korkut hikayeleri başta olmak üzere birçok masalda ve efsanelerde adı geçen bir kahraman olarak biliniyor.

Bu kadar tarihsel önemi olan bir karakteri kimin canlandıracağı ve haliyle oyunculuk geçmişi bilinmek isteniyor, oyuncunun karakteri canlandırırken beğenileri topladığını görüyoruz.

Nurettin Sönmez resimleri
“Nurettin Sönmez resimleri

Belirtilen karakter farklı adlarla da bilinmekte. Örneğin çeşitli kaynaklarda Bey Beyrek, Beğ Beyreg, Bay Börek, Bey Birye ve Bağ Böğrek gibi çeşitli adlarla biliniyor. Bu arada kuruluş osman oyuncuları hakkında daha fazla bilgi almak için bağlantıya tıklayınız.

Nurettin Sönmez Kimdir?

Nurettin Sönmez Kimdir sorusu da buna bağlı olarak bilinmesi gereken konulardan biri. 1978 yılı 24 Temmuz’da İstanbul’da doğmuştur.

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Maden Mühendislik Bölümü ile tamamlayan oyuncu Diyalog İletişimi ve Oyunculuk Okulunu ve Yeditepe Üniversitesinde de Tiyatro Bölümünü tamamlamıştır.

Kuruluş Osman dizisinde rol almadan önce birçok tv dizisi ile sinema filminde oyunculuk yapmıştır.

Nurettin Sönmez’in Oynadığı Diziler

Yıl Başlık Rolü
1999 Akşam Güneşi
2011 Mavi Kelebekler
Branka Brekoviç
2012 Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam
2013 Osmanlı’da Derin Devlet
2013 Tatar Ramazan: Ben bu oyunu bozarım
Ulvi
2014 – Diriliş Ertuğrul
Bamsi Beyrek
2019 – Kuruluş Osman
Bamsi Beyrek

Oyunculuğa ilk olarak Mavi Kelebekler adlı televizyon dizisinde rol alarak başladı. Daha sonra Bir Zamanlar Osmanlı “Kıyam” dizisinde rol alarak oyunculuk kariyerine devam etmiştir. Rol aldığı diğer yapımlar şunlardır;

  • Mavi Kelebekler televizyon dizisinde Branko Brekoviç karakterini oynadı
  • Osmanlıda Derin devlet televizyon dizisinde Gaddar Ali karakterini oynadı
  • Tatar Ramazan 2.sezon televizyon dizisinde Ulvi karakterini oynadı
  • Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osmanlı televizyon dizilerinde Bamsı Beyrek karakteri

Nurettin Sönmez tarafından canlandırılan karakter Ertuğrul bey’e en yakın kişilerden biridir. Bu kişi vazifesini de başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Nurettin Sönmez evli mi?
Nurettin Sönmez evli mi?

Dizideki rolü oldukça önemli

Dizide Kayı’nın genç üyeleri içinde kılıç kullanma konusundaki yeteneğiyle ön plana çıkan ve iki kılıcı birden kullanarak savaşmasını bilen biridir.

Nurettin Sönmez’in oyunculuk kariyeri içinde rol alarak canlandırdığı karakterleri iyi bir biçimde canlandırması ve rolünün hakkını vermesi kariyeri açısından olumlu etkiler yapmıştır. Instagram hesabını takip etmek isterseniz >> @nurettinsonmez

Recep Uysal / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Recep Uysal

Harran Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra birçok işsiz üniversiteli gibi ben de uzun yıllar KPSS ile uğraştım, iş ararken kendimi haber sitelerinde editör olarak buldum. Şimdilerde Jodd.net'te güncel sağlık ve diyet konuları hakkında bilgiler aktarmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu