Gündem

Yıldız Tilbe’nin Ayasofya paylaşımı rekor beğeni aldı

Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması ile alakalı Yıldız Tilbe'nin yaptığı paylaşıma rekor beğeni geldi

Ayasofya’nın camiye dönüşmesi ile alakalı alınan karar resmi gazetede yayınlandı. Yeniden ibadete açılan Ayasofya ile alakalı Twitter ve diğer sosyal medya sitelerinde yüz binlerce paylaşım, yorum yapıldı.

Konuyla alakalı birçok ünlü yorumlarını paylaşırken en çok beğenilen paylaşımlardan biri de Yıldız Tilbe’nin yaptığı ayasofya paylaşımı oldu. Ünlü şarkıcı “Allah devletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

Yıldız Tilbe Ayasofya
Yıldız Tilbe Ayasofya

Danıştay 10. Dairesi tarafından alınan kararın Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla birlikte 24 Temmuz 2020’de Ayasofya’da cuma namazı kılınabilecektir. Halıların ve iç düzenlemelerin 2 hafta içerisinde bitmesi planlanmaktadır.

Yıldız Tilbe'nin Ayasofya paylaşımı rekor kırdı!
Yıldız Tilbe’nin Ayasofya paylaşımı rekor kırdı!

Yıldız Tilbe yaptığı paylaşımda Ayasofya’nın yeniden cami olarak ibadete açılmasından mutlu olduğunu söyleyerek devletimize ve milletimize iyi dileklerini ifade etti.

Ayasofya açıldı. Teşekkür ederiz. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Fatih Sultan Mehmet’in ruhu huzura ermiştir. Allah’ın sonsuz rahmeti bütün Osmanlı hükümdarlarının üzerine olsun. Hepsine aşığım.

Yıldız Tilbe Twitter paylaşımlarında Ayasofya’nın yeniden sahibine kavuştuğunu “Mal sahibine döndü, hak yerini buldu” sözleri ile dile getirdi. Fatih’ten önce oranın Bizans’a ait bir ibadethane olduğunu, Fatih’ten sonra camiye döndüğünü belirten Tilbe Ayasofya’nın her dinde ibadethane olduğunu bizde ise camii olduğunu söyledi.

Murat Kaplan / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu