Teknoloji

Twitter ücretli üyelik sistemi için yeniden çalışmalara başladı

New York şubesinde çalışmak üzere eleman alım ilanı veren Twitter, ücretli üyelik sistemi üzerinde çalışmalara başladı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle birçok firma olumsuz yönde etkilendi, etkilenmeye devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde milyar dolarlık şirketler iflas erteleme başvurusunda bulunurken bazıları da kendi yağlarında kavrulmaya, olayı en az hasarla atlatmaya çalışıyor.

Yatırımcılar mutlu değil

Özellikle Donald Trump’ın Twitter’a karşı söylediği sözler sonrasında Twitter yatırımcı bulma noktasında sıkıntı yaşıyor. Bu da hisse değeri $35.33 (11 Temmuz 2020) olan şirket için büyük problemdir. En son 2017 yılında ücretli üyelik sistemi çalışmaları yapan şirket yaptırdığı anket sonrasında beklediği sonucu alamayınca, projeden vazgeçti.

Geçtiğimiz gün New York’ta yeni bir model üzerinde çalışacak bir departman kurdu. Projeye “Gryphon” adı verilirken konuyla alakalı New York şubesinde çalışacak çalışma arkadaşları aradıklarını da paylaştıkları ilanda dile getirdiler.

Twitter konuyla alakalı açıklama yaptı

Twitter, konuyla alakalı yaptığı açıklamada böyle bir şeyin olmayacağını, iş ilanıyla alakalı da başka özellikler denedikleri o nedenle ilanı verdiklerini söyledi.

Eğer böyle bir uygulama hayata geçirilirse herkesi değil, sadece iş yeri sahiplerini ilgilendirecektir. İşletmeleri ilgilendirecek olan bu uygulama hayata geçirilerek, firmaların reklamlarının daha çok kişiye ulaşması sağlanabilir. Bunun içinde firmaların aylık belirli bir ücret ödemeleri gerekebilir.

Salih Yıldız / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu