Sosyal

Afife Jale filmi oyuncuları! Vizyon tarihi: 12 Şubat 2021

İlk türk müslüman kadın oyuncu olan Afife Jale'nin hayatını anlatacak 2021 yılında gösterime girecek filmin oyuncuları netleşti! İşte detaylar..

Türkiye’nin ilk kadın tiyatro oyuncusu Afife Jale (D.T. 1902- Ö.T. 1941) ile alakalı olarak bir sinema filmi çalışmaları başladı. Başrolleri için Serenay Sarıkaya ile Özge Özpirinçci arasında bir seçim yapılabilir. En güçlü adaylar bu iki isimdir.

Afife Jale filmi başrol oyuncusu

Sabah’tan Funda Karayel’in haberine göre; İlk müslüman türk tiyatrocu kadın olma özelliği taşıyan Afife Jale’nin (asıl adı Afife olan bu kadın ilk tiyatro sahnesinde Jale ismini kullandığından dolayı sonraları Afife Jale olarak anılmıştır) yaşadığı zorluklar, başından geçen olaylar, kadınların toplumda karşılaştıkları problemler ve engeller işlenecektir.

Filmin yapımcılığını Fanatik Film, Mars Entertainment ve Film Makers ortaklaşa üstlenti. Ynetmen koltuğunda ise Emir Khalilzadeh oturacaktır. Filmin senaryosunu kaleme alan isimler Ulaş Çobancı, Özlem Karakaş, Emir Khalilzadeh olduğunu biliyoruz. Bir problem var ki o da film ekibi şimdilerde Afife Jale’yi canlandıracak oyuncuları arıyor.

Afife Jale başrol kadın oyuncusu kim olacka? Serenay mı? Özge mi?
Afife Jale başrol kadın oyuncusu kim olacka? Serenay mı? Özge mi?

Bu noktada iki isim üzerinde durulduğunu belirtmek istiyoruz. Bunlardan biri Özge Özpirinçci diğeri ise Serenay Sarıkaya. Her iki isim de bir birinden güzel, bir birinden başarılı.

Afife Jale filmi oyuncuları (2021)

Afife Jale filmi oyuncuları arasında kesinleşen bazı isimler var. Bunlar;

Oyuncu Rolü
Bilinmiyor Afife Jale
Mert Fırat
Selahattin Pınar
Aslı Bekiroğlu Refika
Selim Bayraktar Doktor Suat
Ulviye Karaca Methiye
Erdal Bilingen Ahmet Fehim Bey
İdil Fırat Eliza

Filmin çekimleri başrol oyuncusu da netleştikten sonra zaman kaybetmeden başlayacaktır. Gösterim tarihi olarak tahmin edilen 12 Şubat 2021’dir. Koronavirüs nedeniyle başka engellemeler olmazsa sinemalarda izleyebileceğiz. Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayınız.

Zeynep Kaplan / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. Bence Özge Özpirinçci afife jale’nin rolü icin biçilmiş kaftan. Serenay da güzel bir kadın ama özge daha çok yakışır gibi geliyor bana.

  2. Afife Jale’yi Turkiye’ye tanitan Mude Ar’dir. Hayatini anlatan ilk filmi o yapmistir. Iki tane filmde onu oynamistir. Sanki ilk defa yapiliyormus gibi haber verilmis.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu