Gündem

Prof. Dr. Tevfik Özlü: Koronavirüs ile alakalı bilinmeyenleri yazacağım

Bilim kurulu üyesi profesör doktor tevfik özlü koronavirüs ile alakalı bilinmeyen şeyleri açıkladı

Koronavirüs ile mücadele etmek, insanları bilgilendirmek için kurulan Türkiye Bilim Kurulu’nda görevli isimlerden Prof. Dr. Tevfik Özlü, bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “bu defa bilinen şeyleri değil, bilinmeyen şeyleri anlatacağım” diyerek koronavirüs hakkında ilk defa duyacağınız verileri paylaşacağını söyledi.

Bağışıklık sistemi yeterli olmayabilir

Tevfik Özlü, bugüne kadar yapılan araştırmalarda koronavirüs ile mücadele eden antikorlarında ne kadar geliştiğini bilmektediklerini söyledi.

Ayrıca bu antikorların bir defa virüsü kapmış birine ikinci defa ne kadar koruyacağını, koruyor olsalar bile ne kadar süreyle koruyabileceklerini bilmediklerini söyledi.

Aşı bulunsa bile çözüm olmayabilir

Bugün aşı bulunsa bile aşıdan sonra tekrardan virüsün bulaşmayaağının bir garantisi bulunmamaktadır. En azından bugün bu bilgiye sahip olmadığını söyleyen Prof. Özlü sonuç olarak virüsü kapmış insanların artık bana bir şey olmaz düşüncesine kapılmamaları gerektiğini hatırlatarak en etkili yolun korunmak olduğunu hatırlattı.

Murat Kaplan / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu