Teknoloji

Yerli otomobil TOGG üretime başlıyor! işte o tarih..

Türkiye'nin otomobili TOGG'un üretimi ile alakalı yapılacak fabrikanın temelleri 18 Temmuz'da atılıyor

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, fabrikasını Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurmaya hazırlanıyor. 18 temmuz 2020’de açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılmasıyla yapılacağı bildirildi.

Konuyla alakalı olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG ile alakalı olarak inşaat işlerinin başlayacağı tarih ile alaklaı olarak kişisel twitter hesabından paylaşım yaptı.

Mustafa Varank Tarih Belirtti

Yaptığı paylaşımda Mustafa Varank, TOGG’un üretileceği fabrikanın temellerinin atılacağını bir fotoğraf ile birlikte 18 Temmuz 2020, saat 17:30’da Bursa’nın Gemlik ilçesinde olacağını belirtti.

TOGG SUV iç dizayn resimleri
TOGG SUV iç dizayn resimleri

Yapılacak inşaata Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘da katılacaktır. Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirlerin de alınacağı törende sınırlı sayıda misafir davet edilecektir. İnşaatının 2 yıl sürmesi beklenilen yerli otomobil TOGG 2030 yılına kadar seri üretime geçebilecektir.

Osman Yıldız / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu