Haber

TOGG Yerli Otomobil Fiyatları Ne Kadar Olacak

Öncelikle TOGG’un açılımı nedir, TOGG ne demektir bunun anlamını belirmek istiyorum. TOGG’un tam anlamı Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu’dur. Türkiye’nin en zengin isimlerinden oluşan bir koalisyonla kurulan bu firma tarafından İtalyan bir firmaya yaptırılan tasarımı ile son günlerin en çok konuşulan konularından olan yerli otomobil projesi gün geçtikçe daha da merak uyandırıyor.

TOGG’un Fiyatları

Vatandaşlar TOGG fiyatları ne kadar diye merak ederken öte yandan ön sipariş vermek isteyen fakat nasıl yapacağını bilmeyen vatandaşların sorularına da uzmanların yanıt vermesi bekleniyor.

Aslında TOGG, çıkacak olan aracın ismi değildir. Bu şimdilik geçici olarak verilen bir isim olup önümüzdeki yıl içerisinde 150 isim içerisinde yapılacak olan ince eleme sonucunda 1 ismin belirlenip bunun üzerinde durulacağı konuşulmaktadır.

TOGG Yerli otomobil interior iç tasarım resimleri ve özellikleri
TOGG Yerli otomobil interior iç tasarım resimleri ve özellikleri

SEDAN MODEL 2022’de HAZIR

Seri üretime geçmek için alt yapının uygun olmadığı, fakat 2022 yılında sedan modelin piyasaya sınırlı sayıda çıkacağını TOGG’un CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş canlı yayında ifade etti. Fakat gerek sedan modeli için gerekse SUV modeli için fiyat vermenin şimdilik uygun olmayacağının da altı çizildi.

Öte yandan yeni bir otomobil firmasının masraflarının da göz önünde bulundurulduğunda ilk çıkacak olan modelin en aşağı 250 bin TL dolaylarında olması tahmin ediliyor. Bunun daha üstünde bir fiyat olması da yine internette dolaşan dedikodular arasındadır. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

TOGG Exterior Dış Tasarım Resimleri
TOGG Exterior Dış Tasarım Resimleri

TOGG YORUMLARI

TOGG yerli otomobil ile alakalı kafanıza takılan soruları bu başlık altında tartışabileceğiniz gibi yüzlerce yorumun yapıldığı togg yorumları başlığı altında da dilerseniz görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu