Gündem

Bakanlık açıkladı: Tıbbi yardım uçağı Venezuela’ya indi!

Milli Savunma Bakanlığı'nın twitter hesabından Venezuela'ya tıbbi yardım uçağının indiği paylaşıldı

Milli Savunma Bakanlığı, bugün twitter üzerinden yaptığı bir duyuru ile Türkiye’den koronavirüs pandemisi sürecinde ihtiyaç sahibi ülkelere gönderilen yardımlardan bir tanesinin daha yerine ulaştığı ifade edildi. Turkish Airforce 18-0094 askeri kargo uçağı ile yardımlar gerçekleşti.

Yapılan açıklamada tıbbi yardımları taşıyan uçaklarımızdan bir tanesinin Venezuela’ya iniş yaptığı ve uçağımızın Venezuela dışişleri bakanı ile birlikte büyükelçimiz Şevki Mütevellioğlu tarafından karşılandığı ifade edildi.

#COVID19 ile mücadelede kullanılacak tıbbi yardım malzemelerini taşıyan uçağımız Venezuella’ya indi. Uçağımızı Venezuella Dışişleri Bakanı Jorge Arreazave ve Büyükelçimiz Şevki Mütevellioğlu karşıladı. #MSB #TSK

Yardım malzemelerinin yerine ulaşmasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yazmış olduğu mektup da Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’ya iletildi. Öte yandan tıbbi malzemelerin teslim edildiği esnada cumhurbaşkanı yardımcısı D. Rodriguez ise video konferans ile törene katılarak, teşekkür etti.

Yardım malzemeleriyle birlikte Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Venezuela Cumhurbaşkanı Sn. Nicolas Maduro’ya yazdıkları mektup da yetkililere teslim edildi. Venezuela Cumhurbaşkanı Yrd. D. Rodriguez de video konferans yöntemiyle malzemelerin teslim törenine katıldı.
Osman Yıldız  / jodd.net
HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu