Gündem

Mehmet Metiner’e Süleyman Soylu canlı yayında sitem etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mehmet Metiner'in Türk Tarih Kurumu Ahmet Yaramış hakkında sarf ettiği sözlerden dolayı ağır eleştirilerde bulundu.

Geçtiğimiz gün Mehmet Metiner’in bir canlı yayında Türk Tarih Kurumu başkanı Ahmet Yaramış’a yönelik sarfettiği ağır eleştiriler nedeniyle bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk’te yayınlanan Semiha Şahin’in programına katılarak Metiner’e sitemde bulundu.

CNN Türk’de yayınlanan, Mehmet Metiner, Öztürk Yılmaz, Metin Özkan gibi isimlerin tartıştığı programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonla bağlanarak tepki gösterdi. Metiner, geçtiğimiz gün hükümet içerisindeki bazı bakanlıklara FETÖ ile bağlantılı bazı kişilerin atıldığını iddia ederek, ağır konuşmuştu.

KURUMUMA ASLA LAF SÖYLETMEM

Bugün Bakan Soylu, telefonla programa bağlanarak Metiner’i söylediği sözlerden dolayı eleştirerek “Kurumuma asla laf söyletmem” dedi. Türk Tarih Kurumu Başkanı Ahmet Yarışan’ın ilgili konuşması videoda eklenmiştir.

Süleyman Soylu, tanıdığımız, abi dediğimiz insanların basın önünde bu şekilde konuşması beni ve kurumumu çok üzmüştür. Ben iki kaşıkla yemek yemedim. Eğer yanlışımız olduysa kabul ederim ancak kurumuma asla laf ettirmem ifadelerini kullanı.

“Yanlış varsa yanlışı kabul ederim, ama yanlış yapmam. Emaneti kılı kırk yararak gercekleştiriyorum. Bizim abi dediğimiz insanlar, basın üzerinden bizi yıpratmaya calışmasınlar.”

MÜSAADE ETMİYORUM

Süleyman Soylu’nun bu sözlerinin ardından Mehmet Metiner de “sizin yaptığınız da basın önünde yıpratmaktır” ifadelerini kulllandı. Programdan Bakan Soylu’nun ayrılacağı vakit Mehmet Metiner söz hakkı isteyerek cevap vermek istediyse de Süleyman Soylu “bana cevap vermene müsaade etmiyorum” diyerek yayından ayrıldı.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu