Gündem

1 Ağustos Netflix Türkiye kapatılacak iddiaları asılsız çıktı

Netflix Türkiye'den çekiliyor iddialarına Netflix Türkiye ekibi cevap verdi: ASILSIZDI!

Online dizi & film izleme platformu olan Netflix’in Türkiye ayağında, son zamanlarda artan eşcinsellik propagandası, hükümeti harekete geçirdi. Hemen her yapımda eşcinselliğe yer verdiren Netflix Türkiye ile alakalı son günlerde 1 Ağustos 2020’de Türkiye’den ayrılacağı sosyal medyada tartışılıyordu.

Birçok sanatçının da paylaşım yaparak kapatılmasın diye destek verdiği kampanya ile alakalı henüz Netflix Türkiye hesabından bir açıklama yapılmazken RTÜK, bazı dizi & filmlerde bahse konu olan eşcinsellik içeriklerinin kaldırılmasını yapımcı şirketlerden ve Netflix’in Türkiye yöneticilerinden istedi.

SANATÇILAR DA KAPATILMASIN İSTEDİ

Cüneyt Özdemir, netflix türkiye programlarını iptal etti
Cüneyt Özdemir, netflix türkiye programlarını iptal etti

Son olarak Netflix’in ‘AŞK 101’ dizisindeki Osman karakteri eşcinselliği açık bir şekilde canlandırıyordu. RTÜK konuyla alakalı olarak senaryoda düzenleme yapılmasını istedi ve sonrasında gerekli düzenlemeler yapılmıştı.

Fakat nasıl çıktığı, kim tarafından açıldığı belli olmayan ‘Netflix Türkiye’den 1 Ağustos 2020’den itibaren çekiliyor’ haberleri sosyal medyada Işın Karaca, Yeşim Salkım, Aynur Aydın, Ceylan Ertem, Neslihan Demirtaş gibi ünlülerin de tartışmaya katılmasıyla daha da büyüdü.

Netflix Türkiye kapanacak mı yorumları
Netflix Türkiye kapanacak mı yorumları

HABERLER ASILSIZDIR

Konuyla alakalı olarak Netflix yetkilileri yakında bir açıklama yapacaklarını,  internette çıkan haberlerin asılsız olduğunu ve Türkiye’den çekilme gibi bir düşüncelerinin olmadığı ifade edildi.

SALİH YILDIZ / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu