Gündem

Ayasofya Camii resmen ibadete açıldı!

Tarih: 24 Temmuz 2020. Ayasofya camii, 86 yıl aradan sonra yeniden camii olarak müslümanlara açıldı.

24 Temmuz 2020, tarihe geçti. Bugün Ayasofya camii, 86 yıl sonra binlerce kişinin katılımıyla yeniden ibadete açıldı. Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli, Muharrem İnce ve daha birçok siyasinin de katıldığı açılış törenine Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar katıldı.

Ayasofya camii’nde namaz kılmak için ziyarete gelenler namaz kılmak için boş yer bulamadı. Zaman zaman sosyal mesafenin de ihlal edildiği Ayasofya’da namaz kılamayanların üzüntüleri gözlerinden ve yüzlerinden okunabiliyordu.

Ayasofya camii, cuma namazını kaçıranlar için sabaha kadar açık kalacaktır. Binlerce genç, namaz kılacak yer bulamadığı için ATM’lerin üzerinde veya namaz kılabilecekleri başka alanlarda secdeye durdu.

SABAHA KADAR BEKLEDİLER

Günlerdir Ayasofya’nın yanında oluşan kalabalık dün geceden itibaren zirvesini yaşadı. Birçok kişi yer bulabilmek için gece yarısından itibaren Ayasofya’nın önünde nöbet tuttu, yer ayırdı.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu