Gündem

Fahrettin Koca: Toplam test sayısı 4 buçuk milyona ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de 24 Temmuz 2020'de vaka sayıları hakkında bilgi verdi. Toplamda 4 buçuk milyon test yapıldı.

10 Mart 2020’den bu yana koronavirüs ile yoğun bir şekilde mücadele eden Türkiye’de, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugüne kadar yapılan test sayıları, vaka sayıları ve kayıplar hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Twitter’da yaptığı açıklamada, 10 Mart 2020’den günümüze kadar geçen sürede toplamda 4 buçuk milyona yakın test yapıldığını, iyileşen hastaların sayısının ise bir önceki güne nazaran arttığını söyleyen Bakan Koca, tedbirler konusunda bir daha hatırlatma yaptı.

Bugün yapılan test sayısının 42 bin 986 olduğunu belirten KOCA, bugün ki test sayıları ile birlikte toplamda 4 milyon 489 bin 360 test yapıldı dedi.

24 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

24 temmuz korona tablosu
24 temmuz korona tablosu

Bugün koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşları nsayısı 937 olurken 17 kişi de hayatını kaybetti. Yoğun bakımda tedavisi gören ve entübe olan hastaların sayısı ise düşmeye devam ediyor.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu