Haber

Büyük İkramiye Talihlileri Kimler

Her yıl bir çok insan tarafından ümitle  beklenen milli piyango talihlileri kim olduğu belli oldu bu talihliler ne iş yapıyordu hayalleri nelerdi diye merak edenler için talihlilerin yapmış olduğu açıklamalar elimize geçti ve bizde bu talihlileri merak edenlere ufak ufak yorumlayarak sizlere ulaştırmak istedik. Gelin sizleride fazla meraklandırmadan kimmiş bu talihliler diye hep beraber bakalım.

Büyük ikramiyenin rakamı 80.000.000 TL iken dört kişiye bölüştürüldü kişi başı 20.000.000 TL olarak paylaştırıldı bu talihliler kimdir ne iş ile uğraşıyor diye merak edenler için bu yazımız bütün merakları giderecektir. Akıllara gelen ilk sorulardan bir kaçtanesi bankaya koysa ne kadar faiz gelir, ev alsa kaç ev gelir ve kirası ne kadar olur gibi soruları atalarımızın da demiş olduğu zenginin parası züürtün çenesini yorarmış lafını hatırlatarak çenemi yormaya başlıyorum.

Kişi başı 20.000.000 TL olan büyük ikramiye bankaya koyulursa şayet aylık gelecek olan faiz karı 150.000 TL’dir. Eğer bankaya değilde konuta yatırım yapılırsa ortalama ev başı 200.000 TL’den 100 daire etmektedir daire başı 1.000 lira kira olursa ayda 100.000 TL kazanmaktadır. Bunların dışında günde 270 lira harcarlarsa 20 yıl harcayacak paraları olacak oturduğu yerden. Bunlardan biri Bursa da diğerleri ise Gaziantep, İzmir ve İstanbuldur İstanbul da olan bilet satılmamış ve kimseye gitmemiştir. Gelin bakalım bu büyük ikramiye talihlileri kimlerdir onlara bakalım.

Bursa Talihlisi Kimdir

Bursa da büyük ikramiye talihlisi 3 çocuk babası bir inşaat işçisidir yapmış olduğu açıklamalarda yolda çocukları ile gezerken cöbündeki son 40 liraya 2 tane bilet alan inşaat işçisi bu iki biletten birine büyük ikramiye diğerine ise 20.000 liralık teselli ödülü çıkmıştır. İsminin açıklanmasını istemeyen talihli kişi heyecanlı olduğunu ve bu paralarla kendine güzel bir iş ve çocuklarının geleceği için yatırımlar yapmayı düşündüğünü açıklamıştır. Açıklamaların devamında ise günlerdir karalanan Milli Piyango müdürlüğü için ise tamamen yasal ve şansa bağlı bu ikramiyenin bana çıktığını söyler ve tamamen hakla paylaştırılmıştır demiştir.

Gaziantep Talihlisi Kimdir

Gaziantep te olan bir diğer büyük ikramiye talihlisi ise 50 yaşında ve 7 çocuk babası olan bir çay occağı işletmecisidir. Yapmış olduğu açıklamalarda ise amorti bile beklemezken büyük ikramiye çıkmasına şaşırdım demiştir. Çay ocağında iken seyyar bilet satan birinden öylesine aldığım bileti unutmuşken bir diğer gelen seyyar bilet satan insanın dükkana girmesi üzerine bir bak bakalım amorti çıkmışmı demem üzerine seyyar bilet satan adamın büyük ikramiye çıkmış demesi üzerine heyecanlandım demiştir. İzmir talihlisi daha başvurmamışken İstanbula çıkan bilet ise satılmamıştır.

Sizlerin bu konu hakkında bir bilgisi varsa bu konu hakkında bildiklerinizi eğer bu konu hakkında başka merak ettikleriniz varsa bu konu hakkında merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşarak dile getirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu