Doğal İlaç Kuru İncir İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal İlaç Kuru İncir İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Doğal İlaç Kuru İncir İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyüklerimiz yıllardır doğal olan ürünleri tüketmemizi derken biz daha çok göze hitap eden şeylerle besleniyoruz son zamanlarda uzmanların insanları doğal yiyeceklere yöneltmeside bizlere büyüklerimizin yıllardır bizlere dediklerinin doğru olduğunun göstergesidir. Atalarımıza bu sağlığını neye borçlusun dediğimizde eski toprağız demelerindeki en büyük nedenlerden biridir bugüne kadar doğal beslenmeleridir. Sağlıklı ve doğal beslenmeyi son zamanlarda vurgulayan uzmanlar tavsiyelerde bulunurken en son olarak Kuru İncir yememiz gerektiğini vurgulamaktadırlar gelin sizleride daha fazla meraklandırmadan hep beraber bakalım kuru incirin faydaları nelerdir.

Kuru incir uzmanlar tarafından önerilmektedir ama ne şekilde tüketilmesi önemlidir kuru incir yerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini uzmanlar açıklamaktadır. Kuru incirin faydalarının yanında dikkat edilmezse zararların olacağı durumlarda vardır. Zararlardan kastımız kuru incirin çeşitlerinin olmasıdır bunlardan bazıları sizlere zarar verebilecek durumdadır o yüzden kuru incir alırken dikkat etmeniz gereken hususların var olmasıdır. Bu dikkat edilmesi gereken hususların cevaplarını yazımızın içinde bulabilirsiniz ve ona göre tüketmeniz gerekmektedir.

Tarihte en çok tüketilen meyvelerden biri olan incir yaş olarak tüketilmesinden ziyade kurutulup tüketilmesi besin değeri bakımından daha yüksektir. Faydalarını saymaya kalksak bitmez ama içeriğinde barındırdığı besin değerlerinden kaynaklı bizlere çok yüksek enerji vermektedir. Kurutulmuş olan incir yaş olan halinden  kat fazla kalsiyum sağlamaktadır ve buda bizleri bir çok hastalığa karşı daha korunaklı yapmaktadır. Bu güzelliklerin yanında dikkat etmemiz gereken durumlardan biri ise alrken dikkat etmemiz gereken hususlar dikkat etmessek sağlığımızdan olma ihtimalimizin olmasıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Türkiye de en büyük kuru incir üreticilerinden biri olan Ufresh genel müdürünün yapmış olduğu açıklamalardan yola çıkarak çok temiz görünen incirlerin alnmasından ziyade daha doğal görünenleri tercih etmemiz gerektiğini açıklamıştır. Bunun nedeni ise kuru incir üreticilerinin göze hitap etmesi için daha temiz ve daha beyaz görünmesini sağlayan peroksit adı verilen kimyasal bir maddenin karıştırılması sağlığımıza zarar vermektedir. Bu saydığımız durumlardan dolayı çok temiz ve beyaz görünen kuru incirden ziyade daha doğal görünen ürünleri tercih etmeniz sizler için daha iyi olacaktır.

Bütün bu olanların dışında ise kuru incirin nemli ve sıcak ortamda saklanması sonucunda oluşan küf sizlere zarar verecek olan bir diğer husustur. Küf nedir diye merak edenler için ise mantar sınıfına ait olan bir çeşit mikroorganizmadır ve çok çabuk üremektedir. Eğer kuru incir alırken dikkat etmeden küflü olanı alırsanız sizin sağlığınız için çok büyük tehlikelerden biridir.

Sizlerin bu konu hakkında bildikleri varsa bu konu hakkında neler biliyorsanız bildiklerinizi yada bu konu hakkında merak ettiğiniz hususlar varsa bu konu hakkındaki merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşarak bizler ve diğer okurlar için dile getirebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Doğal İlaç Kuru İncir İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!