Gündem

Şevval Sam: İdam konusu Allah’a şirk koşmaktır

Gazetecilere Cihangir'de annesi Leman Sam ile yakalanan Şevval Sam, Pınar Gültekin cinayeti ile alakalı idam hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Pınar Gültekin’in korkunç bir şekilde öldürülmesi ile alakalı birçok kişi sosyal platformlarda kadın cinayetleri konusunu tartışırken, bir tartışma konusu da Şevval Sam’dan geldi.

Ünlü şarkıcı Şevval Sam ‘Hiç bir zaman idam taraftarı olmadım. Bu Allah’a şirk koşmaktır’ diyerek idam istemediğini ancak erkeklere şevkatin, sevginin öğretilmesi gerektiğini savundu.

Cihangir’de annesiyle birlikte dolaşan Şevval Sam, gazetecilere yakalanınca özellikle Pınar Gültekin cinayeti ile alakalı kendisine sorulan soruları cevapladı.

“SEVMEYİ ÖĞRETMEK GEREKİYOR”

Ben kadınların sözcüsü değilim, bayrak taşımıyorum” diyen Şevval Sam, “Şiddete hiç bir açıklama yapılamaz, insanlara sevmeyi öğretmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“İDAM TARAFTARI DEĞİLİM”

Ünlü şarkıcı kendisine sorulan idam sorusu ile alakalı olarak da “Ben hiç bir zaman idam taraftarı olmadım. Ben yaşam hakkı sorgucusuyum. İdam konusu Allah’a şirk koşmaktır. İnsanlar bunu yapmaya müsait değildir.  Çünkü bu dönüşü olmayan bir durum. Sihirli bir değnek ile her şey düzelecek diye beklemiyorum ancak erkeklerin şefkati, sevmeyi öğrenmesi gerekiyor. Şefkat gösteren erkek, erkekliğini yitirmiş olmuyor” ifadelerini kullandı.

SALİH YILDIZ / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu