Gündem

Ali Erbaş: Atatürk 84 yıl önce öldü. Beddua değil, dua edilir!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mustafa Kemal Atatürk'e lanet okudu iddialarına Ahmet Hakan'a verdiği röportajda açıklık getirdi.

Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş, Ayasofya’nın açılışında okuduğu cuma namazı hutbesinde sözlerinin yanlış anlaşıldığını Ahmet Hakan’a verdiği röportajda ifade etti.

ATATÜRK’E HAKARET YANLIŞ ANLAŞILDI

Vakıflarla ilgili, vakfı yaptıran kimselerin yazmış oldukları mektubatlarda uzunca yazının sonlarına doğru genellikle vakfın bozulmaması, başkalarının kontrolünde olmaması veya şahıslara hizmet etmemesi için beddualara yer verildiğini hatırlatan Ali Erbaş kendi sözlerinin sadece Ayasofya için değil, bütün vakıflar için geçerli olduğunu söyledi.

Ayrıca o konuşmasının geçmiş ile alakalı olmadığını, aksine gelecekte olabilecek durumları etkilediğini söyleyen Erbaş, Mustafa Kemal Atatürk içinse “84 yıl önce ölmüş bir insan için beddua değil, dua edilir” diyerek sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti.

Ahmet Hakan'a konuşan Ali Erbaş'tan Atatürk'e Hakaret sözlerine açıklama
Ahmet Hakan’a konuşan Ali Erbaş’tan Atatürk’e Hakaret sözlerine açıklama

CHP VE İYİ PARTİ’DEN TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinden Özgür Özel başta olmak üzere Gürsel Tekin, Mehmet Ali Çelebi ve İyi Parti’den de Lütfü Türkan ile Altun Çıray diyanet işleri başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle sosyal medya ve görsel basın aracılığıyla tepkilerini dile getirmişlerdi.

SALİH YILDIZ / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu