Gündem

Balıkesir’de genç gönüllüler acil durum kurtarma ekibi kuruluyor

Doğal afetlerde gençler arasında farkındalık oluşturmak ve halkı bilinçlendirmek için gönüllü ekipler kuruluyor

Balıkesir’de doğal afetlerde konusunda hem toplumu bilgilendirmek hem de yeni nesilin dikkatini çekmek maksadıyla Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle Genç Gönüllüler Arama Kurtarma Timi kurulmak isteniyor. Konuyla alakalı olarak ADAD İl müdürlüğü ziyaret edildi.

Her an, her şeye hazırlıklı olmak gerekir düşüncesiyle harekete geçen Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Cem Hamzaoğlu, Balıkesir’de toplumu oluşabilecek doğal afetlere karşı uyarmak, bilgilendirmek ve yeni jenerasyonda farkındalık oluşturmak için çalışmalara başladı.

AFAD’tan bilgi almak için yapılan ziyarette olumlu sonuçlar alındı. Proje kapsamında gönüllü ekibe eğitim verilecek, afet öncesinde yapılacaklar anlatılacak ve olası bir durumda hangi yöntemlerle insanlara yardım edilecek bunların hepsi anlatılacaktır.

ZEYNEP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu