Sosyal

Telefoncu esnaftan kadınlara mesaj: Çürüklerden birlikte kurtulacağız

Kadınlara şiddetin arttığı şu günlerde bir esnaf dükkanının önüne dev bir pankart asarak yardıma ihtiyacı olanlara yardım edebileceklerini belirtti.

Son zamanlarda Türkiye’de artan kadına şiddet, kadın cinayetleri ve tecavüz olaylarının ardından bir telefoncu takip edildiğini hisseden veya bilen kadınlara “Bize sığının, gerisini biz hallederiz” mesajının yazılı olduğu pankart astı.

İzmit’te bulunan bir esnaf, dükkanının camına kocaman bir pankart asarak takip edilen kadınların hiç çekinmeden yardım isteyebileceğini belirtti. Bu davranışı sosyal medyadan büyük ilgi görünce başka esnaflar da benzer pankartlar hazırlatarak, dükkanlarına astılar.

Telefoncu dükkanına astığı pankartta takip edildiğini bilen, farkeden her kadının kendilerine sığınabileceğini belirten esnaf, her erkeğin kötü olmadığını, aralarında iyilerinin de olduğunu da belirterek mesaj verdi.

telefoncu kadın pankart sığınma
telefoncu kadın pankart sığınma

ÇÜRÜKLERDEN BİRLİKTE KURTULACAĞIZ

“Nerede olursanız olun rahatsız edildiğinizi, takip edildiğinizi hissettiğiniz veya fark ettiğiniz an, hiç çekinmeden buraya koşun. Gerisini biz hallederiz. Gerekirse polise, gerekirse evinize ulaştırmayı taahhüt ederiz. Hepimiz kötü değiliz. Çürüklerden birlikte kurtulacağız. #Unutmayacağız #KorkmaBendeVarım #YalnızDeğilsiniz

ZEYNEP KAPLAN / JODD.NEt

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu