Sağlık

Kilo verdiğimi veya vermeye başladığımı nasıl anlarım?

Zayıfladığımı nasıl anlarım? Tartılmak istemiyorum, kilo verdiğimi anlama yolları

Jodd.net – Kilo vermek isteyenler biraz sabırsız olurlar çünkü bir işe başlamışlar, gönül vermişler ve karşılığını hemen almak istiyorlar. Bundan daha doğal bir şey yoktur. Bazen bazı kimseler tartıya çıkmak istemezler veya kendilerine öyle hedef koymuşlardır. Bu nedenle başka yöntemlerle kilo verdiğimi nasıl anlarım sorusuna cevap arıyor olabilirler.

Öncelikle kilo verdiğinizi öğrenmenin birkaç yolu vardır. Fakat bizden size tavsiye sürekli kontrol etmek yerine haftada bir veya haftada 2 defa kontrol etmeniz, sizi daha iyi motive edecektir. Hem moral bozukluğunun önüne geçecek hem de kendinizi daha çok gaza getireceksinizdir.

İDRAR RENGİ VE ZAYIFLAMA

Kilo vermeye başladığınızı -afedersiniz- idrar renginden anlayabilirsiniz. İdrar renginiz koyulaşmaya başladıysa bu iyi bir haber değildir. Eğer idrar renginin koyuluk oranı azalıyorsa iyi bir haberdir ve kilo vermeye başladığınızı düşünmeye başlayabilirsiniz.

Bu durum sürekli kilo verdiğinizi göstermez. Bazen böbrek rahatsızlığı nedeniyle veya yeterli miktarda su içmediğiniz zamanlarda da idrar renginiz koyulaşacaktır. Ancak biz burada normal bir şekilde spor yapan, su tüketen, beslenmesine dikkat eden insanlar için konuşuyoruz. Başka sağlık sorunlarınız varsa sadece buna bakarak kilo verdiğinizi kontrol etmeniz doğru sonuçlar vermeyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİTKİSEL ZAYIFLAMA ÇAYLARI

İkinci olarak giydiğiniz elbiselerden bile birkaç gün içerisinde kilo verdiğinizi anlamaya başlayabilirsiniz. Eğer sıkı bir diyet programı yapıyorsanız ve ödem atmaya başladıysanız elbiseleriniz sizi daha az sıkmaya, rahatsız etmeye başlayacaktır. Bu yöntem %100 etkili bir yöntem değildir ancak kontrol etmek için deneyebilirsiniz.

ZEYNEP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu