Gündem

İzmir’li kadınlar istanbul sözleşmesi iptali için bir araya geldi

Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer de istanbul sözleşmesi yaşatır gösterisine katıldı

Günlerdir tartışılan istanbul sözleşmesi ile alakalı İzmir’li kadınlar bir araya gelerek kadın hakları ile alakalı gösteri yaptılar. İstanbul Sözleşmesi, kadınların yaşam hakları ile alakalı bir nevi güvence olarak kabul edilen bir anlaşmadır.

Kadınların haklarını savunan bu anlaşmanın hükümet tarafından iptal edilmesine Türkiye’nin bir çok noktasından tepkiler gelmeye devam ediyor.

İzmir’de yüzlerce kişilik bir kadın grubu #istanbulsözleşmesiyaşatır diyerek yürüyüş yaptı. İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer‘in eşi Neptün Soyer’de gösteriye katılarak destek verdi.

istanbul sözleşmesi yaşatır
istanbul sözleşmesi yaşatır

Birçok ilçe belediye başkanlarının ve çalışanlarının da eşleri gösteriye katıalrak kadın hakları konusunda haklarını arayarak gözaltında tutulan kadınlar için serbest bırakılması taleplerini ilettiler.

ZEYNEP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu