Eğitim

YÖK’ten üniversiteler ne zaman açılıyor sorusuna yeni açıklama

2020-2021 akademik yıl ne zaman başlayacak? Üniversiteler bu sene açılacak mı?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 2020-2021 eğitim öğretim yılı şimdiden belirsiz görünürken benzeKoror durum üniversiteler için de geçerlidir. YÖK kendilerine ulaşan “üniversiteler ne zaman açılacak” benzeri sorulara genel bir açıklama yaparak cevap verdi.

Yapılan açıklamada özetle koronavirüs pandemisi nedeniyle henüz önlerini göremedikleri. Salgının devam ettiği ve şimdiden bir karar alınamayacağı ifade ediliyor. Normalde her yılın Eylül ayında başlayan akademik takvim bu sene koronavirüs nedeniyle biraz gecikecek veya yeni bir sistemle kaldığı yerden devam edecek gibi görünüyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de önünde iki seçenek bulunuyor. Ya akademik takvim geç başlayacak ve yaz tatilinde de eğitimlere devam edilecektir. Ya da online eğitim sistemi ile öğrenciler uzaktan eğitim alarak, sınavlarını verip başarı durumlarına göre kariyerlerini tamamlamış olacaklardır.

İlerleyen günlerde daha net açıklamalar ile üniversitelerin açılma tarihi hakkında bilgiler verilecektir.

ZEYNEP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu