Yorum

Muharrem İnce’nin yeni parti kurmasındaki amaç!

Önümüzde seçimlere DEVA ve GELECEK partilerinin yanı sıra yeni siyasi partiler de girebilir..

Geçtiğimiz cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP ve MHP’nin bir araya gelerek oluşturduğu CUMHUR ittifakına karşın CHP, İYİ PARTİ, DEMOKRAT PARTİ ve SAADET PARTİ bir araya gelerek MİLLET ittifakını kurup, başkan adayı olarak da Muharrem İnce’yi seçmişlerdi.

Son günlerde Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılarak yeni bir parti kuracak iddiaları sosyal medyada en çok tartışılan konulardan biri oldu. Bugün Fatih Altaylı’nın Habertürk’te yayınlanan yazısında Muharrem İnce’nin başka bir parti kuracağı kesinleşmiş oldu.

İnce bu konuda kendisini ben CHP ile aldığım %31’lik oy oranını önümüzdeki seçimlerde %51’e çıkaracağım diye savunsa da şahsen bu konuda kendisine katılmadığımı belirtmek istiyorum. Böylesi bir süreçte, AKP ve MHP’ye karşın CHP, İYİ PARTİ ve belki de HDP’nin de desteği ile muhalefetin oy oranı artarken, CHP’den böyle bir ayrılığın yaşanması %100 AKP’nin işine yarayacak bir adımdır.

Bu durumda Muharrem İnce “belki de AKP’nin oylarından bir kısmını alacağım” diyor olsa da bu yine nacizane fikrime göre öyle olmayacaktır. Muharrem İnce düşüşte olan AKP oylarına CHP oylarını bölerek destek vermeye çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuyla alakalı olarak “Bizim içimizden de birileri ayrılarak kendi partilerini kurdular. Bu parti kurma olayı nereye varır bilmiyorum ama sayın Muharrem beyle alakalı olarak parti kurmak onun hakkıdır, kendisi eski bir siyasetçidir” yorumunu yaptı.

Bu durumda Erdoğan elbette kendisine fayda sağlayacak olan bu hareket için Muharrem İnce’ye destek verecek, böyle bir oluşumda belki de kendisine maddi-manevi yardımda bulunacaktır. Çünkü nasıl ki MİLLET ittifakı Türkiye’yi yönetmek istiyorsa, CUMHUR ittifakı da yıllardır oturdukları koltukta kalmaya devam etmek istiyor.

İBRAHİM KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu