Gündem

Şanlıurfa’da karantina altında olan 1500 ev yeniden kontrol edildi

Karantinaya uymayan 19 kişiye toplamda yaklaşık 60 bin tl para cezası kesildi

Koronavirüsün en çok görüldüğü illerden biri de Şanlıurfa. Ramazan bayramı sonrasında artan covid-19 vakaları ile Türkiye’nin en çok vaka görülen ili olan Urfa’da bugüne kadar 1506 ev karantinaya alındı.

Özellikle Urfa merkezde karantinada olan evlere sağlık ekiplerine emniyet veya jandarma ekipleri de eşlik ederek denetim yaptı. İki gün içerisinde toplamda 1506 tane evi dolaşan ekipler vatandaşlara ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

Koronavirüs ile alakalı yeniden hatırlatmalarda bulunan sağlık ekipleri hiç bir şekilde dışarıya çıkılmaması gerektiğini, ihtiyaçları olduğu durumda polislere bildirmelerini ve acil durumlarda da 112’yi arayarak yardım istemeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

59 BİN 850 TL PARA CEZASI KESİLDİ

Yapılan denetimlerde evlerinde olması gereken fakat dışarıya çıkmış olan kişiler de yok değildi. 2 gün boyunca bazı evlerde karantinada olması gereken 19 kişinin bulunmaması üzerine kendilerine ulaşılarak eve gelmeleri istendi. Toplamda 59 bin 850 TL para cezası kesilerek bir daha yapmamaları istendi.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu