Gündem

Aziz Hoca olarak bilinen Abdulaziz Kutluay kimdir?

Şanlıurfa'nın yetiştirdiği alimlerden Abdulaziz Kutluay'ın biyografisi

Urfalılar onu Aziz Hoca olarak çağırırdı. Gerçek adı Abdulaziz Kutluay’dır. 1948 yılında dünyaya gelmiş, babasının adı Osman Bey, validelerinin adı da Fethiye hanımdır. Bir kandil gecesi dünyaya geldiğinden dolayı kendisine Abdulaziz adı verilmiştir.

ÖLÜM HABERİNİ OĞLU PAYLAŞTI

Koronavirüs hastalığına yakalanan Aziz Hoca’nın vefat haberini oğlu Mehmet Emin Kutluay, Facebook hesabından “Ağla urfa Aziz hoca öldü” diyerek paylaştı. Zaten şeker hastası olan Aziz hocanın koronavirüs sonuçları pozitif çıkınca, hastanede bakıma alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen urfanın kıymetli hocası, kurtarılamadı.

Şanlıurfa’da kurmuş olduğu aşevi ile birçok fakir-fukaraya yardım etmiş, yetimlerin babası olarak da anılırdı.Küçüklüğünden beri almış olduğu dini eğitimler sonucu hocalık yapmaya başlayan Abdulaziz Kutluay’ın asıl mesleği tornacılıktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> AZİZ HOCA VEFAT ETTİ

Et-Balık kurumunda 20 yıl boyunca tornacı olarak çalıştıktan sonra halkın imkanları, burs ve sadakalarıyla yaptırılan camide vaazlar vermeye başlayan Aziz Hoca, sonraları bu mesleğe devam ederek hayatını islama adamıştır. Siyer ve Sahabe hayatları konusunda kendisini geliştiren rahmetlinin 3 kitabı bulunmaktadır.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu