Gündem

Fahrettin Koca 13 Ağustos Koronavirüs verilerini paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 13 Ağustos 2020'ye ait güncel verileri paylaşarak uyarılarda bulundu

Türkiye’de son zamanlarda artan koronavirüs vakaları nedeniyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ağır tedbirler almak zorunda kalabiliriz diyerek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

13 Ağustos 2020’de paylaşılan verilere göre 1 gün içerisinde ülke genelinde 21 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği, iyileşen hastaların sayısının 968 olduğu ve 1243 kişinin de sonuçlarının pozitif çıktığı anlaşıldı.

Son 24 saat içerisinde 66 bin 892 kişiye koronavirüs testi yapılmış ve bunlardan 1243’ünün sonuçları pozitif çıkmıştır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hasta sayısındaki artışa dikkat çekerek ağır olan hastalarının sayısında da artış olduğunu söyledi.

13 Ağustos 2020 koronavirüs rakamları
13 Ağustos 2020 koronavirüs rakamları

VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU

Toplamda 5807 filyasyon ekibinin temaslı bir şekilde taramalarının devam ettiği ve 6 Ağustos ile 13 Ağustos 2020 arasında ulaşılan insan sayısının ülke genelinde 349 bin 3 olduğu belirtildi. Cümlesinin sonunda sağlık çalışanlarına destek olunması konusunda vatandaşlara ricada bulunan Bakan Koca, vaka sayılarının artmaması için dikkatli olunması gerektiğini hatırlattı.

ZEYNEP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu